% Osboot тепер є частиною Libreboot % Лія Роу % 15 листопада 2022 року
Минулий проект osboot
, розпочатий тим же самим засновником, що й Libreboot, Лією
Роу, сьогодні було вимкнено; веб-сайт osboot тепер автоматично перенаправляє, через
HTTP 301, на веб-сайт libreboot. Все, що мав osboot, тепер було додано
до Libreboot, і розробка тепер буде проходити виключно в Libreboot з цього
момента.
Результатом цього рішення є те, що Libreboot тепер підтримує (і може підтримувати) новіше апаратне забезпечення, таке як ThinkPad X230 або T440p.
Про це згадувалося в попередньому оголошенні про випуск Libreboot:
https://libreboot.org/news/libreboot20220710.html#planned-osbootlibreboot-merger
Точний метод, запропонований у тому попередньому повідомленні, не був прийнятий. Натомість, Libreboot, по суті, зараз є osboot, під іменем Libreboot.
Політика зменшення бінарних блобів osboot замінила попередню
політику, яку використовував Libreboot. Це прагматична політика, спрямована на надання
якомога більшої свободи кожній платформі, але більше не дотримається лише
тих "чистих" платформ; тепер можна підтримувати всі платформи з coreboot, якщо
хтось бажає підтримувати плату в lbmk
. Нова політика тут:
https://libreboot.org/news/policy.html (той самий URL, що і старий, але текст було оновлено, відповідно до політики osboot)
Щоб зрозуміти всю природу цього злиття, вам слід прочитати документ про політику, посилання на який наведено вище. І osboot, і Libreboot були багато в чому ідентичними, і в основному той самий проект. Щоб значно полегшити управління проектами, їх просто об'єднали в один.
З 2020 року Libreboot (і osboot) пройшли кілька перезавантажень, відгалуджуючи один одного для підтримки синхронізації. Це почало ставати занадто великим тягарем, що стало основною причиною злиття.
14 листопада, я (Лія Роу) буквально зробила diff всього Libreboot, з моменту останнього перезавантаження (репозиторія Libreboot) і перевірила кожну з osboot, додавши те, чого не вистачає в цьому в osboot. Тоді проект osboot синхронізується з Libreboot, але відповідно до osboot і з додатковими платами (плюс сценарії і так далі) в osboot, порівняно з Libreboot до злиття.
Те саме потім було застосовано у зворотному порядку: відмінності в osboot були перенесені назад до Libreboot, обережно та методично. Все це відбулося протягом 1 дня, оскільки загальна структура обох проектів була в основному однаковою, а системи збірки в обох проектах надзвичайно модульні, що робить таку роботу справді дуже легкою.
Подібний процес було виконано з веб-сайтами Libreboot і osboot, але osboot уже містив ту саму документацію, що й Libreboot, а також додаткові. Тому відмінності було перенесено на Libreboot.
Перенесення документації (від osboot до Libreboot) виконав
Калеб Ла Грейндж (IRC нік shmalebx9
), і я переглянула її самостійно перед тим, як
опублікувати.
На момент написання цього допису, одна утиліта з osboot (для зміни MAC-адрес у регіонах Gbe на машинах Intel, які мають IFD) ще не була перенесена, але я розглядаю можливість об'єднання всіх зовнішніх утиліт, які ми підтримуємо (bucts, ich9gen та nvmutil) в lbmk, роблячи lbmk свого роду монорепозиторієм, схожим на BSD. Ми побачимо.
Ось і все справді. Osboot і Libreboot тепер працюють як єдиний, об'єднаний проект, як і мало бути з самого початку. Досить нудна новина, насправді.
Документація має бути оновлена, для відображення цього і багатьох інших речей, але засновані на ARM chromebook тепер знову підтримуються в Libreboot, використовуючи корисне навантаження u-boot всередині coreboot.
Цю роботу люб'язно надав Альпер Небі Ясак (alpernebbi
на libera IRC) і це також
є частиною злиття.