A hangszoró ikonra kattinva (vagy F6) szerkeszthetők a hangeffektek.
A hangeffekteket a programodból az [sfx] paranccsal tudod megszólaltatni.
Hangeffektek
Balra található a hanghullám szerkesztő és az eszköztára (1), jobbra a hangeffekt választó (2), alattuk pedig a hangeffekt szerkesztő (3).
Jobbra látható a hangeffektek listája (2), mind hangjegyként ábrázolva (technikailag minden hangeffekt egy hangjegy, konfigurálható hanghullámmal és speciális effekt opciókkal). A kívánt hangeffektre kattintva a listában az szerkeszthetővé válik (vagy ▴ / ▾ gombokkal is választható).
Alul a zongora (3), pontosan úgy néz ki, és úgy is műküdik, mint a zenei sávok [hangjegyszerkesztő]je, csak pár opcióval kevesebb. Bővebb infót és a billentyűzetkosztást ott találod.
INFO: Amikor egy hangeffekt kiválasztódik, az akkori állapota elmentődik az előzményekbe. Erre bármikor vissza lehet állítani a visszavonás kombináció lenyomásával, amíg az a hangeffekt marad a kiválasztott. Ha volt visszavonás, akkor az újrabeillesztés is használható mindaddig, amíg nem módosítjuk. (A módosítások nem mentődnek az előzményekbe egyesével, csak az az állapot, amikor a hangeffekt ki lett választva.)
Alapból a hanghullám (1) nem módosítható, csak azt mutatja, hogy melyik hullámot használja az aktuális hangeffekt. Rá kell kattintani a lakat ikonos gombra, hogy szerkeszthetővé váljon (de persze előbb győzödj meg róla, hogy a hangeffektednek választottál ki hullámmintát).
Hanghullám eszköztára
Amikor a lakat nyitva, akkor a hangmintára kattintva módosítani lehet azt.
WARN: Ha módosítasz egy hanghullámot, akkor az azonnali hatállyal megváltoztat minden egyes olyan hangeffektet és hangsávot, ami azt a hanghullámot használja.
INFO: Amikor kilakatolunk egy hanghullámot, az akkori állapota elmentődik az előzményekbe. Erre bármikor vissza lehet állítani az visszavonás kombináció lenyomásával. (A módsítások nem mentődnek az előzményekbe egyesével, csak a hanghullám abban a pillanatban, amikor kilakatolásra került.)
Az eszköztárat használva állítható a finomhangolás (-8-tól 7-ig), a hangerő (0-tól 64-ig) és az ismétlés. Az ismétlés gombra kattintva az lenyomva marad, ilyenkor kijelölhetsz egy "loop" részt a hullámból. Ezután amikor a hanghullám egyszer végig lejátszódik, utánna a kijelölt rész elejére fog ugrani, és onnan veszi a mintákat a végtelenségig ismételve a kijelölt részt.
A kényelmed kedvéért van még 4 alapértelmezett hanghullám generáló, egy gomb az alapértelmezett hullámminta betöltésére a soundfontból (amit a [General MIDI] is használ) és mindenféle eszköz a hullám hosszának állításához, forgatásához, növeléséhez, kicsinyítéséhez, negálásához, tükrözéséhez stb. Az utolsó előtti gomb a végtelenségig játsza a hanghullámot az épp aktuális beállításaival (akkor is, ha nincs loop megadva).
Végezetül a legutolsó gomb, az Export kiexportálja a hanghullámot RIFF Wave formátumban. Ezt szerkesztheted egy külsős programmal, majd a visszatöltéshez csak húzd rá a módosított fájlt a MEG-4 ablakára.