Alapból a kép homályos lesz, hogy jobban hasonlítson a régi CRT monitorokra. Ez kikapcsolható a -n
(vagy /n
Windowson)
parancssori kapcsolóval, ilyenkor azonban nem minden pixel lesz egyforma méretű. Ez ellensúlyozható azzal, ha ablakos módba
váltunk, ahol a képernyőméret mindig 320 x 200 pixel egész többszöröse lesz.
Alapból a játékképernyő fogad, ahol a programod fut (illetve a MEG-4 Flopi Meghajtó, ha nincs betöltve program). Ha ezen a képernyőn leütöd az Esc gombot, akkor átvált szerkesztő módba.
Ha bármelyik szerkesztő képernyőn ütsz Esc-et (nincs újrafordítás) vagy nyomsz Ctrl+R-t (újrafordítja a programodat), akkor visszakerülsz a játékképernyőre.
Minden szerkesztő témázható, az egész felület átszínezhető, csak rá kell húzni egy GIMP Palette fájlt a képernyőre. Bővebben lásd az [egyéb formátumok] fejezetet.
Súgó és a menü
Minden szerkesztőnél felül látható a menüsor. Ha itt a ikonra kattintasz, egy felugrómenü fog megjelenni, ahonnan különböző funkciók érhetők el, bár a legtöbb gyorsbillentyűvel is behozható (lásd billentyűzet). Ugyancsak innen érhetők el a súgó oldalai, habár ez is ugyancsak mindig behozható bármelyik szerkesztőben az F1 leütésével.
A súgó oldalain a hivatkozások kattinthatók, és a Backspace leütésével visszalép egy oldalt az oldaltörténetben. Ha az oldaltörténet üres, akkor a Tartalomjegyzéket hozza be. A súgó kivétel a szabály alól, mert itt az Esc leütése nem a játékképernyőt hozza be, hanem visszavisz arra a képernyőre, ahonnan a súgót behoztad.
Kereséshez kattinthatsz a menüben fent jobbra a keresődobozra, vagy csak kezd el gépelni, amire keresni szeretnél.
A beépített súgó igazándiból egy nagyon egyszerű MarkDown megjelenítő, és pontosan ugyanazokat a fájlokat jeleníti meg, amikből ez a kézikönyv is generálódott (de a kézikönyv, amit épp olvasol, jóval több fejezet tartalmaz, a beépített súgóból csak az API referencia érhető el).