Kattints a ceruza ikonra (vagy F2) a program forráskódjának írásához.
A kód három alrészből áll, az egyiken szövegesen tudod a forráskódot szerkeszteni (ez), a [Vizuális Szerkesztő]ben ugyanezt struktrogrammokkal teheted meg, a programod gépi kódú megfelelőjét pedig a [debuggoló]ban láthatod.
Kód Szerkesztő
Itt az egész felület egy nagy forráskód szerkesztő (1). Alul látható a státuszsor (2), az aktuális sor és oszlop értékekkel, valamint a kurzor alatti karakter UNICODE kódpontjával, továbbá ha épp egy API funkció paraméterei között áll a kurzor, akkor egy gyorssúgóval a paraméterek listájáról (ami érvényes minden programozási nyelv esetén).
A programnak egy speciális sorral kell kezdődnie, az első két karakter #!
, amit a használni kívánt nyelv kódja zár. Az
alapértelmezett a MEG-4 C (az ANSI C egyszerűsített változata), de több nyelv is a rendelkezésedre áll. A teljes listát
balra, a tartalomjegyzékben a "Programozás" címszó alatt találod.
A választott nyelvtől függetlenül van két funkció, amit neked kell implementálni. Nincs paraméterük, sem visszatérési értékük.
setup
funkció elhagyható, és csak egyszer fut le, amikor a programod betöltődik.loop
funkció kötelező, és mindig lefut, amikor egy képkocka generálódik. 60 FPS (képkocka per másodperc) mellett ez azt
jelenti, hogy a futására 16.6 milliszekundum áll rendelkezésre, de ebből a MEG-4 "hardver" elvesz 2-3 milliszekundumot, így
12-13 ezredmásodperced marad, amit a függvényed kitölthet. Ezt lekérdezheted a performancia számláló MMIO regiszterből, lásd
[memóriatérkép]. Ha ennél tovább tart a loop
funkció futása, akkor a képernyő töredezni fog, és az emulátor kevésbé lesz
reszponzív, mint lenni szokott.A normál billentyűkön és beviteli módokon túl, kódszerkesztéskor még számos más, szövegszerkesztés orientált gyorsbillentyű is elérhető.
A menüből ugyancsak eléhető a keresés, következő, sorraugrás, visszavonás, újrabeillesztés, valamint a könyvjelzők és funkciók definíciójának listája is.